Strona główna / Archiwum / Zygmunt Kwieciński, 20.05.2026

Zygmunt Kwieciński, 20.05.2026

Znałem osobiście Doktora od 1958 tj od rozpoczęcia nauki w Bobowicku,technikum rolnicze.Bardzo często bywał w gospodarstwie szkolnym jak i w szkole ,wykonywał różne zadania wet.jako szef Zakładu Weterynarii w Międzyrzeczu jak i prelegent w szeroko rozumianej tematyce zdrowotnej,weterynaryjnej.Ogromna wiedza,doświadczenie ,niebywała kultura osobista,szacunek dla innych .Same superlatywy.W późniejszych latach miałem wiele okazji spotykać Doktora,rozmawialiśmy długo,ciekawie,pamiętał mnie z Bobowicka.Warto sięgnąć do Gazety zielonogórskiej chyba z 1965 a może 1966 i obszernego artykułu red.Henryka Ankiewicza pt.”Kim pan jest doktorze P?”. ciekawy artykuł,który spowodował masowe zainteresowanie działalnością Doktora .Poczytuje sobie za wielki honor ,przyjemność być w kręgu osób ,których Doktor znał,rozmawiał.Mam 82 lata.Cześć Jego pamięci! (wpis dodany jako komentarz pod postem na stronie Facebook Fundacji Dr Podbielski)

Przeczytaj więcej