Mikroelementy TP2

Mikroelementy TP2 Dr Podbielskiego

To zestaw pierwiastków śladowych, jak żelazo, magnez, kobalt, miedź oraz cynk. Tak długo, latami, doskonalił swoje odkrycie aż uzyskał unikalną kompozycję mikroelementów. I swój wynalazek nazwał preparatami TP2. Preparat TP2 utrzymuje siły obronne organizmu.

Mikroelementy zawarte w preparacie TP-2: żelazo (Fe), magnez (Mg), kobalt (Co), miedź (Cu) i cynk (Zn) - można określić jako “minerały życia” (określenie prof. Juliana Aleksandrowicza).

Znaczenie mikroelementów TP2

Opracowała: mrg.farm.Anna Paśniewska

Zakłócenie proporcji w ich składzie, pojawiające się w naszym pożywieniu, stanowią odzwierciedlenie naszego środowiska, w którym żyjemy (min. gleby i wody). Mikroelementy zawarte w preparacie TP2 utrzymują naturalne siły obronne organizmu.

Odpowiednia proporcja TP2

Decydująca jest nie tylko ilość składników mineralnych, lecz również i to, jak i w jakich proporcjach są przyjmowane. Przez szereg lat, na podstawie obserwacji i doświadczeń prowadzonych przez dr Tadeusza Podbielskiego, doskonalone były ich proporcje w preparacie TP2.

Czym jest preparat mikroelementy TP2?

Mikroelementy TP2 to preparat opracowany zgodnie z recepturą dr Tadeusza Podbielskiego, którą wraz ze swoją żoną w pierwszej kolejności testowali na sobie. Jest to niebanalne połączenie mikroelementów.

Preparat to mieszanka wyselekcjonowanych pierwiastków śladowych. Składniki mikroelementów TP2 to żelazo, magnez, kobalt, miedź oraz cynk. Pierwiastki te znane są również pod nazwą "minerały życia". Jest to określenie, które wprowadził profesor Julian Aleksandrowicz.

W jakiej formie występują mikroelementy TP2?

Preparat występuje w formie płynnej przeznaczonej do rozcieńczania. Z 10 ml roztworu, otrzymuje się 1 litr gotowego produktu. Preparat mikroelementy TP2 pozytywnie wpływa na utrzymanie sił obronnych organizmu.

Kiedy stosować mikroelementy TP2?

Preparat przeznaczony jest do wspomagania organizmu w stanach ogólnego wyczerpania i wzmożonego zapotrzebowania na mikroelementy.

Odpowiedni dobór składników TP2

Proporcje składników preparatu TP2, opracowane w najmniejszych szczegółach, nie tylko utrzymują siły obronne organizmu, ale wspomagają jego codzienne funkcjonowanie.

Opinie ekspertów

Dr Tadeusz Podbielski w 1945 r. rozpoczął pracę i badania nad preparatami TP. Poniżej znajdują się opinie innych ekspertów oraz instytucji po przeprowadzonych badaniach i weryfikacji preparatów TP.

Akademia Medyczna w Poznaniu

Akademia Medyczna w Poznaniu nawiązując do przeprowadzonych w Katadrze oznaczeń jonów Co, Mg, Zn w preparacie TP1 oraz Co, Mg, Zn, Cu, Fe w preparacie TP2, opracowanych przez dra Podbielskiego stwierdzam, że z piśmiennictwa fachowego nie wynika, aby skład ten oraz sposób dawkowania mogły stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka. (Prof. dr hab. Jan Pawlaczyk, Akademia Medyczna w Poznaniu, dnia 28 kwietnia 2003 r.)

Instytut Żywności i Żywienia

Instytut Żywności i Żywienia w odpowiedzi na pismo o wydanie opinii dotyczącej produktów mikroelementy TP1 i TP2 wg. dr Tadeusza Podbielskiego: instytut nie zgłasza zastrzeżeń do składu w/w produktów oraz proponowanego dawkowania. (Z-ca Dyrektora ds. Bezpieczeństwa Żywności dr n. med. Lucjan Szponar, Instytut Żywności i Żywienia im. Prof. dra med. Aleksandra Szczygła w Warszawie, dnia 5 grudnia 2003 r.)

Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektorat Sanitarny uprzejmie informuje: w/w produkty uzyskały pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia z dnia 5 grudnia 2003 r. i mogą zostać wprowadzone do obrotu w Polsce. (Dyrektor Maria Stachowiak, Główne Inspektorat Sanitarny, dnia 17 lutego 2004 r.